verze pro tisk

Instantní biopotraviny - zdravé a rychlé vaření

Jste příznivcem biopotravin, ale zároveň i rychlého a pohodlného vaření? A co takhle spojit dvě věci v jedné a nakoupit instantní potraviny? O své zdraví se nemusíte bát, budou totiž bio.

Instantní biopotraviny - zdravé a rychlé vaření

Uvádění výrobků do instantního stavu, čili do formy lehce rozpustného prášku je v podstatě proces, který využívá jen fyzikální působení, nikoliv chemická činidla. Nutno podotknout, že někteří spotřebitelé považují všechny instantní výrobky za chemicky modifikované a nevěří tomu, že mohou být označeny jako bio.

Instantní potraviny jsou oblíbené

Instantní potraviny jistě oceníme vždy, když potřebujeme zkrátit dobu k přípravě jídla. Instantní potraviny nám přijdou vhod, když máme v práci nebo doma napilno, máme spoustu povinností a nemůžeme se zdržovat ještě vařením pokrmu. Instantní potraviny ale nemusí představovat pouze „zlo“. Ani s instantními potravinami se nemusíte vzdát zdravého životního stylu, a to v případě, když si vyberete instantní biopotraviny.

Rozdíl mezi klasickými a bio instantními potravinami

Instantní biopotraviny jsou v podstatě založeny na stejném principu jako konvenční instantní pokrmy, ale s tou výjimkou, že v nich nenajdeme žádné umělé látky. Máte tedy jistotu, že barva, chuť, konzistence a aroma jsou zcela přírodní a přirozené, což se v dnešní „chemické“ době bezesporu cení.

Suroviny pro výrobu instantních biopotravin jsou produktem ekologicky šetrného zemědělství bez použití syntetických hnojiv a dalších chemických látek. Biosuroviny musejí být navíc skladovány ve speciálním skladu za přísných podmínek. Pod kontrolou je také samotná výroba a také expedice již hotových výrobků.

Čtěte také: Éčka v biopotravinách nenajdete

Jaké instantní biopotraviny si můžete koupit?

Odpověď na tuto otázku je zcela jednoduchá, protože v biokvalitě lze zakoupit v podstatě všechny produkty, které nabízí i konvenční průmysl. Jedná se o různé směsi na výrobu knedlíků, těsta na pizzu, těsta na palačinky, směsi na řezy a koláče, sušenou bio smetanu do kávy, a další.

[Nahoru ↑]