verze pro tisk

Nejlevnější biopotraviny: Kde je nakoupit?

Rádi do svého jídelníčku zařazujete biopotraviny? Bohužel vás ale někdy od nákupu odradí vyšší cena? Pak vás určitě zajímá, kde je možné biopotraviny nakoupit nejlevněji, a to třeba i za ceny „běžných“ potravin.

Nejlevnější biopotraviny: Kde je nakoupit?

Biopotraviny v e-shopu

Levné biopotraviny naleznete v internetových obchodech. Bývají levnější než v kamenných prodejnách. Zároveň můžete vybírat ze širokého sortimentu. Přes internet pochopitelně nenakoupíte potraviny jako maso nebo vejce. Pokud se ale chcete zásobit těstovinami, rýží, kořením nebo čaji, může být e-shop pro vás tou pravou volbou.

Za levnými biopotravinami do supermarketu

Dnes seženeme biopotraviny ve většině supermarketů. Některé z nich je již dokonce nabízejí pod vlastní značkou. Díky tomu můžete potraviny koupit v supermarketu až o desítky procent levněji, než na internetu, nebo ve speciálních obchodech.

Nevýhodou supermarketu ale může být užší sortiment biopotravin. Nabízejí se zejména vejce, mléko, mouku, cukr, uzeniny nebo olej.

Nejlevnější biopotraviny přímo z farmy

Nejlevnější variantou pořízení biopotravin je nakupovat je přímo na eko farmě. Těch je dnes velké množství, ačkoli ne všechny své výrobky prodávají přímo. Pokud chcete zjistit, zda se některá nachází v blízkosti vašeho bydliště, podívejte se na tento seznam . V případě, že náklady na cestu by vám cenu biopotravin značně zvýšily, navštivte nejbližší farmářské trhy. Ty se konají dnes ve většině měst, a seženete tam veškeré výrobky z okolních eko farem.

Biobedýnky

Někteří zemědělci nabízejí možnost využívat nákup biopotravin prostřednictvím biobedýnek. Jde o systém, kdy se skupiny několika desítek lidí dohodnou se zemědělcem, že od něho chtějí odebírat čerstvou zeleninu. Pak v intervalu týdne i déle dostávají pravidelně bedýnku čerstvě sklizené zeleniny a ovoce. Potraviny jsou sklízeny max. 24hodin před odběrem.

[Nahoru ↑]