verze pro tisk

Zelené potraviny jsou v módě: Hlavní důvody, proč je zařadit do svého jídelníčku

V posledních letech se stále častěji setkáváme s názorem, že je vhodné do jídelníčku zařadit takzvané zelené potraviny. Jejich konzumaci v různé formě doporučují i významní odborníci na zdravou výživu. Jaké jsou ale důvody, proč zelené potraviny jíst, není to jen nějaký reklamní trik?

Zelené potraviny jsou v módě: Hlavní důvody, proč je zařadit do svého jídelníčku

Hned na úvod je potřeba říci, že určitě nejde o nějaký pochybný marketing. Z hlediska zdraví je obecně vhodné se zaměřit na to, co jíte. Zdravá a vyvážená strava přispívá k lepší funkci tělesných orgánů. Člověk se cítí lépe, má více energie a jeho organismus je vitálnější.

Zelené potraviny jsou výborné v tom, že obsahují velké podíly rostlinných složek. Někdo by možná mohl namítnout, že přeci člověk není žádný býložravec. Zařadit do svého jídelníčku více čerstvé a syrové zeleniny a dalších zelených potravin však rozhodně není na škodu.

Význam a prospěšnost zelených potravin

Zelené potraviny jsou významné tím, že přispívají k lepšímu odlivu škodlivých látek z těla. Obsahují přitom mnoho živin a látek, které jsou prospěšné pro správnou funkci organismu. Jejich konzumaci také působí jako prevence proti nejrůznějším chorobám a nemocem. Pokud je zařadíte do svého jídelníčku, nebudete mít například problémy s nadváhou, vyhnete se střevním potížím, dojde k celkovému zvýšení vaší imunity.

Ze zdravotního hlediska jsou zelené potraviny opravdu velkým důvodem, proč byste je neměli opomíjet. Mají vysokou výživovou hodnotu. Obsahují spoustu minerálů, vitamínů, nukleových kyselin a aminokyselin.

BIO spirulina

Zelené potraviny lze zakoupit také v podobě různých tablet, prášků. Jedná se o čistě přírodní výtažky z konkrétních zelených potravin. Příkladem budiž BIO spirulina ve formě prášku.

Spirulina je potravinou, který obsahuje významné množství bílkovin a aminokyselin. Dále její konzumací dodáte tělu také vitamíny ( zejména vitamín B a E), železo, zinek, vápník či draslík. Produkt BIO spirulina je výtečným doplňkem ke klasické stravě.

Foto: vitalvibe.eu

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]