verze pro tisk

Poctivé potraviny: V Praze je nakoupíte na Pankráckém Rynku

Čechům už dochází trpělivost a odmítají nakupovat nekvalitní potraviny ve velkoobchodech, které mají často nejasný původ. Roste poptávka po BIO produktech z farem a drobných zemědělců. Problém je ale v tom, že nejsou zdaleka tak dostupné, jak bychom si přáli. Právě proto přišel známu kuchař z televizního pořadu „Kluci v akci“ s projektem Pankrácký Rynek, na němž jsou k dostání opravdu poctivé potraviny .

Poctivé potraviny: V Praze je nakoupíte na Pankráckém Rynku

Farmářské trhy pod střechou – to je Pankrácký Rynek

Pankrácký Rynek najdete v Praze v blízkosti stanice metra Pankrác, jen kousek od Arkád. Jde o objekt, který nabízí možnost drobným farmářům prodávat jejich produkty pod jednou střechou. Rynek je tedy jakousi alternativou ke klasickým farmářským trhům. Ovšem s tou výhodou, že je v příjemnějším prostředí zastřešeného objektu. Inspirací se staly tržnice francouzského typu.

Na Rynku prodávají jen poctiví obchodníci

Na Pankráckém Rynku najdete obchůdky, v nichž se prodávají biopotraviny, ale i produkty, které sice nenesou označení BIO, ale vyrábějí se skutečně poctivým způsobem. Jménem Filipa Sajlera zde provozovatel ručí za jejich kvalitu. Obchůdky zde mají jen ti obchodníci, jimž nejde o pouhý zisk z prodeje, ale zároveň si náležitě váží svých zákazníků a chtějí jim dopřát jen ty nejlepší potraviny.

V areálu zakoupíte mnoho potravin, je zde i bistro

A co na Pankráckém Rynku zakoupíte? Prakticky vše – od uzenin a masa, přes čerstvé ryby, až po lahodné pečivo či například květiny.

Přímo v areálu se pak nachází bistro, v němž můžete ochutnat pokrmy vyrobené z poctivých potravin. Bistro se provozuje na základě motta „fast food v kvalitě slow food“. Za krátkou chvíli vám zde naservírují kvalitní jídla, která se běžně ve fast foodech nepodávají. Orientace je zde především na středoevropskou gastronomii, nechybí však ani pokrmy, jež se inspirují pokrmy z jiných částí Evropy.

Foto: pankrackyrynek.cz

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]