verze pro tisk

Chcete zhubnout? Zkuste proteinovou dietu

Lidský organismus potřebuje trvalý a hlavně přiměřený přísun látek, vitamínů a minerálů. Pakliže je nás jídelníček nevyvážený, snadno se může stát, že přibereme kila a přitom ani pořádně nevíme jak. Bohužel však jsou Češi v těchto ohledech stále dosti „neuvědomělí“ a jejich strava se rozhodně nedá považovat za zdravou a plnohodnotnou. Je to poměrně znatelně vidět, stačí se totiž podívat po lidech v našem okolí a všimneme si, že nějaké to kilo navíc má prakticky každý druhý. Ať už trpíme nadváhou či přímo obezitou, je potřeba změnit jídelníček a přistoupit na dietu.

Chcete zhubnout? Zkuste proteinovou dietu

Co je proteinová dieta

Jedním z velmi účinných prostředků, který výrazně napomáhá redukci tělesné hmotnosti, je proteinová dieta. Jedná se o speciální dietu, která změnou jídelníčku vynechává podstatnou část sacharidů a nejsou během ní dodávány tělu ani tuky. Strava je zaměřena z velké části na zeleninu, která je významným zdrojem proteinů.

Proteinová dieta, která má počátky v sedmdesátých letech minulého století, vede k rychlému hubnutí za předpokladu, že se skutečně dotyčný jedinec vyvaruje konzumace jídel, které obsahují velké množství sacharidů a tuků. Zejména v první fázi diety jsou vyloženě nepřípustné, v další fázi, kdy se jedná o takzvaný návratový krok, jsou sacharidy znovu zaváděny do potravy, ovšem v mnohem nižší míře.

Proteinová dieta přispěje k výraznému zhubnutí

Díky proteinové dietě se tělo dostane do mnohem lepší formy. To má pozitivní vliv na celkové zdraví organismu. Jak známo, obezita je příčinou mnoha chorob a nemocí, a to včetně srdečních onemocnění či cukrovky. Racionální strava, kterou ordinuje proteinová dieta, je však jen jedním z kroků, jak si zlepšit postavu a zbavit se přebytečných kil. Důležitý je také dostatek pohybu a celkově zdravý styl života.

[Nahoru ↑]