verze pro tisk

Chlorela: řasa s pozitivními účinky na lidský organismus

V současné uspěchané době čím dál častěji hledáme podpůrné preparáty pro posílení organismu a jeho regeneraci. Možná už jste slyšeli i o relativně primitivní řase, která ale dokáže doslova zázraky. Jak chlorela prospívá našemu zdraví a co všechno obsahuje?

Chlorela: řasa s pozitivními účinky na lidský organismus

Chlorela je jednobuněčná sladkovodní řasa, která byla objevena v r. 1890. Po jejím objevení se toho však o jejích blahodárných účincích na lidský organismus příliš nevědělo. Po hlubším prozkoumání se chlorela zařadila mezi přední potravinové doplňky. Stejně jako u ostatních potravin však platí, že bychom měli vybírat pouze kvalitní produkty.

Proč užívat chlorelu?

Chlorela představuje významný zdroj výživy

Obsahuje esenciálních živiny, vitaminy, minerály, chlorofyl, vlákninu, antioxidanty, ribonukleové kyseliny a jedinečný růstový faktor CGF. Vzhledem k tomuto složení se podílí na výživě našich buněk, zaručuje buněčnou regeneraci a předchází nemocem. Dobrou zprávou je, že nemá žádné vedlejší účinky, takže ji mohou bez obav užívat i těhotné ženy, děti, starší lidé apod.

Chlorela jako detoxikační prostředek

Kvůli znečištěnému životnímu prostředí je náš organismus čím dál více zatěžován. Tělo má sice schopnost se do jisté míry samo detoxikovat, ale to mnohdy nestačí. A právě chlorela je jedním z prostředků., které tento proces podpoří. Chlorela má schopnost vázat na sebe toxické látky a podporuje jejich vyloučení přirozenou cestou, a to díky vysokému obsahu chlorofylu a speciální vlákniny.

Chlorela – další účinky

Chlorela také významně posiluje imunitu, podporuje buněčný růst, zpomaluje proces stárnutí a předchází degenerativním a civilizačním nemocem.

Chlorela – zdroj aminokyselin

Chlorela je asi ze 60 % tvořena aminokyselinami. Přitom jde zejména o jednoduché aminokyseliny, které tělo dokáže rychle strávit. Z esenciálních aminokyselin jsou to: Fenylalanin, Isoleucin, Leucin, Lysin, Methionin, Threonin, Tryptofan, Valin a z neesenciálních Alanin, Arginin, Glycin, Histidin, Kyselina aspartamová, Kyselina glutamová, Prolin, Serin a ostatní.

Chlorela je bohatá na vitaminy

Konzumací chlorely dodáme do těla spoustu vitaminů, jako Beta karoten, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B3, Vitamin B5, Vitamin B6, Vitamin B8, Vitamin B12, Vitamin C, Vitamin E a Vitamin H.

Chlorela obsahuje minerály, stopové prvky a další živiny

Z minerálních látek a stopových prvků je třeba zmínit fosfor, jod, hořčík, mangan, měď, selen, sodík, vápník, zinek a železo. Co se týká dalších živin, v chlorele najdeme cukry, chlorofyl, lutein, nenasycené mastné kyseliny, nasycené mastné kyseliny, nukleové kyseliny, vlákninu a tuky.

[Nahoru ↑]