verze pro tisk

Detoxikace těla: Vyzkoušejte meloun nebo citron

Jednou za čas by měl každý z nás provést očistu těla zevnitř, tedy takzvanou detoxikaci. Organimus se díky ní zbaví jedů a toxických látek, které se usazují v orgánech. Nedostatečná detoxikace těla způsobuje zdravotní komplikace, může však být i příčinou vzniku závažných onemocnění a rakovinotvorných látek.

Detoxikace těla: Vyzkoušejte meloun nebo citron

Existuje celá řada možností, jak z těla dostat toxické látky. Nejlepší je, pokud se vyvarujete nějaké chemie či léků a využijete přírodní produkty, zejména ovoce a zeleninu.

Většina druhů ovoce a zeleniny obsahuje látky, které pomáhají tělu odbourávat a vylučovat z něj škodlivé látky, které se do organismu dostanou z potravy či okolního prostředí.

Melounová detoxikační dieta

Zajímavým řešením je melounová detoxikační dieta. Ta sice není nijak vědecky ověřena, nicméně mnoho lidí, kteří ji vyzkoušeli, jistě potvrdí, že se po ní cítili lépe.

Meloun obsahuje významné antioxidační látky, jednou z nich je třeba lykopen. Díky němu se tělo zbavuje toxinů poměrně rychle.

Melounová dietě spočívá v tom, že na nějakou dobu vysadíte běžnou stravu a konzumujete pouze čerstvý červený melou a jeho šťávy. Dieta by neměla trvat nijak dlouho, přeci jen na melounu se nedá žít věčně.

Citronová detoxikace těla

Podobně účinná může být také známá detoxikační citronová dieta, kdy pro změnu konzumujete zvýšené množství citronu a jeho šťáv. Ty jsou jak známo bohaté na vitamíny, zejména vitamín C, obsahují ale také antioxidační látky, které efektivně vypuzují škodliviny z tělesných orgánů. Již během krátké doby se vaše tělo pročistí.

Ovoce a zeleniny nikdy není dost

Ovocné a zeleninové diety nejsou zaručené, nicméně mohou výrazně přispět k tomu, že se budete cítit lépe, svěžeji a zdravěji. Ne nadarmo vám každý lékař a odborník na zdravou výživu doporučí, že váš jídelníček by měl obsahovat co nejvíce zeleniny a ovoce.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]