verze pro tisk

Italská kuchyně: Tradiční italské suroviny

Italská kuchyně má celosvětový věhlas. I u nás se dnes dají pořídit suroviny, které jsou charakteristické právě pro tuto jihoevropskou zemi. Každý z nás si tak může udělat italské speciality i doma. Stačí jen vědět, kde nakoupit suroviny, které jsou pro italské pokrmy typické.

Italská kuchyně: Tradiční italské suroviny

Pakliže se řekne „italská kuchyně“, každému z nás se jistě ihned vybaví pizza. Tas se dá udělat na desítky způsobů. Lze do ní dát tradiční i pro nás trochu exotičtější suroviny.

Bylo by však na škodu omezit se pouze na pizzu. Italská kuchyně je daleko bohatší. Její renomé spočívá především v tom, že využívá hlavně čerstvých surovin. Pro italské pokrmy je typická jejich lehkost a čerstvost. Nechybí v nich dostatek zeleniny.

Italské těstoviny

Dalším typickým jídlem, které Italové milují, jsou těstoviny. Podobně jako pizzu umějí těstoviny udělat na mnoho způsobů a v mnoha podobách. Kromě klasických špaget se v Itálii těší velké oblibě například ravioli, tagliatelle, tortellini, lasagne nebo gnocchi.

Italská kuchyně využívá nejen čerstvé zeleniny, ale také plody moře ( chobotnice, kraby, langusty atd.). Co se týče masa, je nejvíce oblíbeným zejména kuřecí a telecí maso.

Sýry, salámy a uzeniny

Ve vybraných tuzemských obchodech dnes bez problémů seženete typické italské potraviny, zejména salámy, uzeniny a sýry. Nejznámější jsou samozřejmě prosciutto, mortadela, panceta, ze sýrů pak mozarella nebo gorgonzola.

Prodejce italských těstovin a vín

Kvalitní italské těstoviny a také populární italská vína zakoupíte v prodejnách firmy ITALFOOD s.r.o. Tato společnost nabízí vybrané pochoutky z tradiční italské kuchyně od známých výrobců.

Více informací o nabídce společnosti ITALFOOD s.r.o. najdete na jejích webových stránkách italfood.cz.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]