verze pro tisk

Nepomáhá žádný způsob hubnutí? Zkuste proteinovou dietu

Přebytečná kila jsou problémem, který trápí stále více lidí. Pakliže mezi ně patříte i vy a dosud jste se neúspěšně pokoušeli shodit nějaká kila pomocí různých diet a metod k hubnutí, neztrácejte hlavu. Ne všechny diety jsou totiž účinné. Je třeba zkoušet jiné alternativy. Zajímavým a účinným řešením může být moderní proteinová dieta.

Nepomáhá žádný způsob hubnutí? Zkuste proteinovou dietu

Kouzlo proteinové diety

V čem tkví její úspěch? Zejména v tom, že při této dietě netrpíte hlady, jíte pravidelně a vydatně. Rozdíl oproti běžné stravě zde ale přeci jen je. Svému tělu totiž jejím prostřednictvím dodáváte zvýšené množství vysoce kvalitních bílkovin.

Naopak se sníží spotřeba sacharidů a dalších tuků. Tím dochází k lepšímu a rychlejšímu trávení a spalování. Ovšem nespaluje se svalová hmota, což je velmi důležité.

Fáze diety

Proteinová dieta je známá již téměř čtyřicet let. U nás se ujala relativně nedávno. Dieta má tři fáze. V prvním kroku dochází k rychlé redukci tukové tkáně. Změníte stravy, zvýšíte příjem čerstvé zeleniny a zcela vynecháte sacharidy. Tato fáze trvá maximálně čtyři týdny.

Ve druhé fázi dochází ke stabilizaci, kdy do svého jídelníčku zařadíte kromě speciálně připravených proteinových jídel, která si zakoupíte, také dvě běžná jídla bohatá na bílkoviny.

V závěrečné fázi pak konzumujete již zcela běžné pokrmy, ovšem naučíte se, jak se stravovat zdravěji a bez zbytečného množství tuků.

Proteinová dieta, pokud je vytvořena na míru, je velmi účinná. Navíc po jejím ukončení nedochází k takzvanému jo-jo efektu, tedy zpětnému nabrání a ukládání tuků v těle.

Dieta je založena na tom, že jíte proteinová jídla, bohatě doplněná zeleninou. Tato jídla jsou k dostání například na portále ketodiet.cz, kde vám také poradí se sestavením nejvhodnějšího jídelníčku.

Proteinovou dietou prošlo již mnoho lidí, včetně významných osobností. Zkuste ji i vy. Možná se nadobro zbavíte problémů s přebytečnými kilogramy.

[Nahoru ↑]