verze pro tisk

Olivový olej: Jaký je ten nejzdravější

Také někdy řešíte dilema, jak uvařit zdravé a chutné jídlo pro celou rodinu a zároveň získat zdraví prospěšné látky? Ochutnejte léty osvědčený olivový olej. Dnes se dozvíte, co vše olivový olej obsahuje a který je ten nejzdravější.

Olivový olej: Jaký je ten nejzdravější

Zdraví prospěšný olivový olej

Olivy a z nich vyráběný olivový olej jsou velice zdraví prospěšné a měli bychom je konzumovat co nejčastěji. Olivy totiž obsahují vysoké množství minerálních látek, jakými je zejména vápník, hořčík, draslík a železo. Obsahují také velké množství vitaminu A, E, K a nenasycených tuků, které nám pomáhají úspěšně snižovat cholesterol a působí jako prevence srdečních a žaludečních onemocnění.

Olivový olej má tak nízkou energetickou hodnotu, že je dokonce doporučován odborníky jako součást redukční diety. Má také nezanedbatelnou roli v kosmetickém průmyslu, zejména k výrobě krémů, masek a zvláčňujících olejíčků.

Druhy olivového oleje

Extra panenský olivový olej

Tím nejzdravějším a nejprospěšnějším olejem je Extra panenský olivový olej, jinak také nazývaný Extra virgin. Vyrábí se pomocí lisování za studena, díky čemuž si zachovává svoji vysokou kvalitu. Jsou v něm obsaženy zdraví prospěšné minerály, vitamíny a také antioxidanty. Tento olej je naprosto přírodní, a pokud chceme žít zdravě, měli bychom ho pravidelně používat jako přísadu do salátů či tepelně upravovaných pokrmů.

Panenský olivový olej

Panenský olivový olej také patří mezi velice kvalitní a zdraví prospěšné oleje, i když tomu Extra panenskému nemůže konkurovat. Vyrábí se mechanickým lisováním, poté se zahřívá a lisuje se znovu, což o něco sníží jeho kvalitu. Hodí se především do tepelně upravovaných pokrmů.

Konzumace olivového oleje

Olivový olej je opravdovým přírodním zázrakem a značně přispívá ke zlepšení našeho zdravotního stavu. Při jeho pravidelné konzumaci se budete cítit lépe, zkrásníte a snadněji docílíte vaší vytoužené štíhlé postavy. Olivový olej krásně zvýrazní chuť a vůni vašich jídel a stane se jejich nezapomenutelnou součástí.

[Nahoru ↑]