verze pro tisk

Při dietě si dejte pozor na glykemický index

Ve chvíli, kdy se rozhodnete rázně zatočit s nadbytečnými kilogramy, vás jistě napadne, že kromě více pohybu bude jistě dobré vyzkoušet nějakou účinnou dietu. K hubnutí jsou diety jistě vítaným prostředkem, ovšem musíte si krom jiného dát pozor na takzvaný glykemický index.

Při dietě si dejte pozor na glykemický index

Glykemický index je hodnotou, která sleduje krevní cukr, tedy glykemii. Glykemický index a hubnutí tedy patří neoddělitelně k sobě.

Proč je důležité sledovat glykemický index

Sledování glykemického indexu je důležité zejména z toho hlediska, že člověk během diety nesmí trpět pocitem hladu.

Hodně lidí, zejména žen, se pouští do drastických diet, kdy prakticky celé dny nic nejí, případně stráví jen naprosté minimum potravy. Výsledkem je sice úbytek na váze, nicméně tělu se nedostávají potřebné látky, a to včetně sacharidů. Ty je potřeba dodávat tělu v míře, která mu neuškodí, avšak neměly by být z jídelníčku zcela vyřazeny.

Pociťujete-li během diety a hubnutí velký hlad, může to znamenat, že váš glykemický index není v pořádku. Glykemie v těle, tedy krevní cukr, jsou v tomto případě příliš nízké, nastává pocit hladu a také doprovodné jevy, jsou jsou nervozita nebo bolesti hlavy.

Konzultujte dietu s odborníky

Právě z výše uvedených důvodů je vhodné dietu vždy konzultovat s odborníky. Ti vám pomohou upřesnit způsob, jakým lze nejlépe redukovat tuky v těle a obezitu, aniž by došlo ke stavu, že bude váš glykemický index ve špatných hodnotách.

Jedině tak může být dieta opravdu účinná a zároveň máte jistotu, že během hubnutí nebudete zbytečně trpět hlady. Na hubnutí se zkrátka musí s rozumem!

[Nahoru ↑]