verze pro tisk

Zdravá jídla z grilu

Mezi zdravou výživu lze do jisté míry zařadit také pokrmy, které jsou připravovány na grilu. Grilovaná jídla však musí být připravena opravdu kvalitně a z čerstvých surovin, jinak může být efekt přesně opačný a našemu tělu takovéto pokrmy nemusí dělat dobrotu.

Zdravá jídla z grilu

Zásady pro zdravé grilování

Pro grilování platí několik zásad. Kromě toho, že použijete vhodné a čerstvé potraviny, vyvarujte se používání tuku. Právě absence tuku je na grilování oním důvodem, proč jsou grilovaná jídla považovaná za zdravá. Je nutné taktéž používat kvalitní grily, které dokáží zeleninu či maso grilovat důkladně a rovnoměrně.

Grilovat se dá mnoho druhů potravin

Při grilování můžete využít fantazii. Mnozí z nás znají jen klasická grilovaná jídla, jako jsou ryby, steaky apod. Vyzkoušejte si však udělat například grilované kuře na paprice a uvidíte, o jakou delikatesu se bude jednat. Fantastická je také grilovaná zelenina , zejména lilek, okurky, papriky, rajčata nebo například žampiony. I u zeleniny však platí: vybírejte ke grilování vždy čerstvou zeleninu.

Grilování je zdravé i z toho důvodu, že jde o způsob přípravy, kdy pokrmy neztrácejí svoji nutriční hodnotu, vitamíny a další látky, které jsou důležité pro lidský organismus. Nejde samozřejmě neustále jíst jen jídla, která jsou připravena na grilu, nicméně jedná se o výborný doplněk ke klasické kuchyni.

Grilovat můžete na zahradě i v domě

Grilování si dnes díky moderním grilům můžete doslova i užít, například při posezení s přáteli či rodinnými příslušníky během příjemných večerů na zahradě. Vybrané grily lze ale použít také v interiéru, tedy přímo ve vaší kuchyni.

Vyzkoušejte si nové pokrmy na grilu. Ať už se bude jednat třeba o zmiňované kuře na paprice nebo o grilovanou zeleninu, jistě to bude vítaná a velmi chutná změna ve vašem jídelníčku. Už stačí jen popřát dobrou chuť!

[Nahoru ↑]