verze pro tisk

Zdravá španělská kuchyně

Bezpochyby jste už (ne)jednou stáli některý den před ledničkou, přičemž se vám hlavou honily myšlenky na to, co budete dnes vařit k obědu. Mělo by to být něco rychlého, nejlíp tak do hodinky ať už to mám i snězeno i uklizeno, teplého, přeci jen to je oběd, a zároveň zdravého - bylo by fajn dodat tělu nějaké ty vitamíny, minerály, a co nejméně nasycených tuků, „špatného“ cholesterolu a podobných představitelů těchto tolik (ne)populárních frází.

Díky bohu, že existuje internet, na němž se dá dnes najít úplně vše. I internetová stránka www.spanelskerecepty.cz, který vám pomůže oživit nejen vaše nedělní obědy, každodenní večeře či odpolední dezerty, ale i váš celkový životní styl, pohled na jídlo a do jisté míry i zdraví. A k tomu všemu si domu přivedete i notnou dávku exotiky – přeci jen, již název napovídá, že se vše ponese v tom pravém, temperamentním, španělském stylu!

Zdravé a chutné vaření

Veškeré španělské recepty, které existují, a které tedy najdete na této stránce, jsou povětšinou nenáročné k přípravě, velmi chutné, syté a k tomu všemu i zdravé. Jistě si však pochutnají i ti, kteří se po svíčkové mohou utlouct a o nedělích by nejraději mívali pravidelně vepřo-knedlo-zelo.

Jediný zádrhel, který by mohl nastat, je často nedostatek surovin, které potřebujete k přípravě pravého španělského pokrmu. I na tento problém však našli řešení – vytvoření e-shopu, v němž se všechny potřebné věci nacházejí.

Paella i jiné výtečné jídla

Nyní zabočme trochu ke geografii. Vzhledem k administrativnímu dělení Španělska na 17 různorodých regionů můžeme očekávat i určitou diferenciaci v jejich gastronomii. I proto můžete najít (klidně i více než) 17 receptů na typické španělské jídlo – paellu.

Pokud však máte chuť na něco jiného, máte možnost si vybrat ze stránky doslova přeplněné kvalitními recepty. Všechny pokrmy si však zakládají na kvalitních místních potravinách. Můžete namítat, že my „místní potraviny“ stejné jako ty španělské nemáme; avšak kdo chce, určitě si vystačí i s těmi kvalitními z e-shopu.

Základem je však olivový olej, který za žádnou cenu nesmí chybět v žádném pravém španělském pokrmu. A že by snad u některého oběda chybělo rubínové španělské víno? Ani omylem!

Komerční sdělení

-pok-

[Nahoru ↑]