verze pro tisk

Zelený čaj: Lahodný a zdravý nápoj, který vás osvěží

Zelený čaj patří k nápojům, které jsou vřele doporučovány ke každodenní konzumaci. Je nejen výborným a osvěžujícím pitím, které se dá konzumovat prakticky ke všem jídlům, ale má také pozitivní účinky na lidský organismus a zdraví. Potvrdila to již celá řada odborných výzkumů.

Zelený čaj: Lahodný a zdravý nápoj, který vás osvěží

Čajovník, z něhož pocházejí listy zeleného čaje, se pěstuje hlavně v Asii. Právě v asijských zemích je jeho konzumace mimořádně populární. Do Evropy se zelený čaj dostal mnohem později, avšak dá se říci, že i zde je již velmi oblíbený.

Zelený čaj ve srovnání s černým vítězí

Zelený čaj je dokonce mnohem zdravější nežli černý, což málokdo ví. Je to dáno tím, že oproti černému čaji zde nedochází k fermentaci, díky čemuž jsou v něm uchovány všechny cenné látky, které mají blahodárné účinky na náš organismus.

Jaké účinky má zelený čaj

Zelený čaj je nápoj, který je vhodný pít například z toho důvodu, že pomáhá regulovat krevní tlak. Přispívá k pevnosti cév. Dále působí kladně také na trávicí soustavu.

Pití zeleného čaje je prospěšné také pro ústní dutiny a zuby. Pomáhá zabraňovat tvorbě zubního kazu.

Dejte přednost sypanému čaji

Pokud si chcete vychutnat pravý zelený čaj, pak si jej kupte sypaný, zapomeňte na balené pytlíky, které často obsahují nekvalitní čaj.

Důležitá je také správná příprava. Čaj zalévejte horkou vodou o teplotě maximálně 80 stupňů Celsia. Voda tedy nesmí vařit. Příliš vysoká nebo naopak nízká teplota může způsobit, že se do vody vylouhují látky, které jsou pro náš organismus spíše škodlivé.

Pití zeleného čaje vřele doporučují i odborníci na zdravou výživu a lékaři. Navštivte specializovaný obchod s čajem a dopřejte si denně alespoň jeden či dva šálky výborného nápoje, který vás nabudí a dodá vám novou energii do života.

Postupně můžete vyzkoušet různé odrůdy a typy čajů, které se liší svým původem i způsobem zpracování. Poznáte tak, jaký je rozdíl mezi pitím čajů typu Sencha, Bancha a dalších.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]