verze pro tisk

Aloe vera: Léčivá rostlina, jejíž výtažky mají blahodárný účinek na lidské tělo

Mnoho kosmetických přípravků na svých obalech uvádí, že obsahuje výtažky z aloe vera. Mnozí z nás, kteří si takovéto přípravky kupuje, tuší, že se jedná o přírodní látku, jež má pozitivní účinky na lidský organismus, ovšem nevědí přesně, jaký vliv má aloe vera na naše zdraví. Pojďme si tedy o aloe vera povědět něco víc.

Aloe vera: Léčivá rostlina, jejíž výtažky mají blahodárný účinek na lidské tělo

Aloe vera je léčivou rostlinou, která se v různých podobách používá již celá staletí. V dnešní době jsou účinné látky aloe vera již velmi dobře prozkoumány a dá se tak s klidem říci, že jde opravdu o rostlinu, která má na lidský organismus nesmírně pozitivní účinky. Z rostlinky se využívá především její dužina, která má gelovitou strukturu.

Účinky aloe vera na kůži

Aloe vera působí léčivě na různé kožní problémy. Pomáhá při léčbě ekzémů, blahodárně působí i na pokožku, která je zasažena akné. Doporučována je také při vážnějších onemocněních kůže, mezi něž se řadí kupříkladu lupénka. Dále je vhodné používat kosmetické přípravky s aloe vera tehdy, je-li kůže popálená, případně spálená od slunečních paprsků, dokáže totiž kůži zvlhčit a zmírnit následky popálení. Působí pozitivně také v boji s bradavicemi. V neposlední řadě pak aloe vera napomáhá k odstranění lupů.

Další účinky, které má aloe vera

Aloe vera má však i mnoho dalších účinků, kladně působí na klouby a celý pohybový aparát, je vhodná i k odstranění stresu, dokonce ji odborníci zařazují mezi látky, které jsou určeny při redukčních dietách.

Kosmetické přípravky z aloe vera mají obvykle gelovitou strukturu. Aloe vera gel je k dostání v mnoha obchodech, vyrábí jej poměrně velké množství společností.

Přípravky, které obsahují výtažky z blahodárné rostliny aloe vera, zakoupíte v internetovém obchodě zdravinadzlato.cz. Zde jsou k dostání v několika produktových řadách, a to za velmi výhodné ceny. Veškeré kosmetické přípravky jsou řádně certifikovány.

Foto: cs.wikipedia.org

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]