verze pro tisk

Chaluha bublinatá a její pozitivní účinky na lidský organismus

Chaluha bublinatá, latinsky Fucus vesiculosus, je rostlinou, která se vyskytuje zejména v mělčinách Severního a Baltského moře. Vědecké výzkumy v posledních letech naznačují, že jde o rostlinu, jejíž výtažky mají velmi pozitivní účinky na lidský organismus a správnou funkci jeho orgánů.

Chaluha bublinatá a její pozitivní účinky na lidský organismus

Chaluha obsahuje jód, jehož přítomnost v těle má pozitivní účinky

Chaluha bublinatá má vysoký obsah jódu. Právě přítomnost jódu je hlavním důvodem, proč se tato rostlina, respektive její extrakty, přidávají do různých potravinových doplňků, které mají zlepšovat funkci štítné žlázy a dalších orgánů. Jód v těle reguluje látkovou přeměnu. Jeho nedostatek se může negativně projevit ve špatné funkci štítné žlázy, člověk se také cítí unavenější. Zvýšený přísun jódu je doporučován například i u těhotných žen a matek po porodu.

Chaluha reguluje tělesnou hmotnost a podporuje růst vlasů

Chaluha bublinatá má kladný vliv na metabolismus člověka. Její extrakty pomáhají regulovat tělesnou hmotnost a obezitu, prokázány jsou také příznivé účinky na zdravý růst vlasů. Obsahují ji tedy nejen přípravky, které jsou určené k hubnutí, ale i doplňky stravy, které mají zamezit vypadávání vlasů. Chaluha pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, reguluje krevní tlak a také výskyt trávících enzymů.

Kdy je vhodné užívat výtažky z Chaluhy bublinaté:

  • Při zánětech kloubů
  • Při špatné činnosti stítné žlázy
  • Při zvýšeném krevním tlaku
  • Při malé aktivitě trávících enzymů
  • Při nadváze
  • Při vysokém cholesterolu

[Nahoru ↑]