verze pro tisk

Detoxikace organismu

V lidském těle se usazují škodlivé látky, které nám mohou způsobovat zdravotní potíže a v horších případech také mohou být původci vzniku rakovinotvorných buněk. Do těla se dostávají především z potravin a tekutin. Je důležité, abychom tělo neustále pročišťovali a snažili se tak minimalizovat výskyt těchto škodlivých látek v těle.

Co je detoxikace organismu

Detoxikace organismu, což je proces, který vede k postupnému zbavování se jedovatých látek v těle, zejména toxinů, se dá provádět několika způsoby. Důležitá je však už samotná prevence, kdy bychom se měli snažit jíst co nejzdravěji a obecně i mít zdravý životní styl. Tělo je sice schopno velkou část škodlivých látek z těla přirozeně vylučovat, nicméně ne všechny látky se z organismu dostanou ven a je proto potřeba jim pomoci. K tomu dopomáhá právě detoxikace.

Detoxikace se týká především nejdůležitějších orgánů, které jsou součástí trávicího ústrojí. Největší množství toxinů se usazuje především v žaludku, játrech a žlučníku. Detoxikace se pak dále musí týkat také střev, ledvin, močových cest a dalších orgánů v našem těla.

Prvními příznaky, že s organismem není něco v pořádku může být například překyselení žaludku.

Metody detoxikace

Pakliže se škodliviny v těle usadí ve větším množství, je zapotřebí jej ihned detoxikovat, v opačném případě máme „zaděláno“ na větší zdravotní komplikace, které mohou vyústit třeba rakovinou tlustého střeva. V tomto onemocnění je pro zajímavost Česká republika na špičce světového žebříčku.

Detoxikace organismu může probíhat různými metodami. Poměrně radikální je přímé pročištění střev a žaludku. Mnohem příjemnější a přitom dostatečně účinnou metodou je užívání speciálních potravinových doplňků, které jsou hlavně na přírodní bázi. Dokáží velmi efektivně provádět pozvolnou detoxikaci organismu, aniž by docházelo k jeho přílišnému zatěžování. Takovéto potravinové doplňky na sebe váží všechny škodlivé látky, které se nám v organismu usadily. Tělo je pak vyloučí. Potravinové doplňky jsou obvykle volně k dostání v lékárnách a dalších prodejnách, jejich užívání je však doporučováno konzultovat s odborníky.

[Nahoru ↑]