verze pro tisk

Léčivá síla stromů

Energie ze stromů se dá čerpat různými způsoby. Stromy můžeme objímat, opírat se o ně, ale blahodárně působí už pouhá procházka v lese. Pohled na stromy a nasávání jejich vůně je doslova balzámem na lidskou psychiku. Z jednotlivých částí stromů lze také připravit různé kúry a čaje.

Léčivá síla stromů

Stromy odedávna hrály v životě člověka důležitou roli. Byly spojovány s lidovými zvyky a mytologií, považovaly se za symbol života, plodnosti, síly a dlouhověkosti. Už staří Keltové věřili, že stromy byly zdrojem síly a vědění, takže stromy dokonce uctívali. V dnešní uspěchané době se opět objevuje jejich léčivá síla.

Borovice
Borovice Posiluje paměť, bystří rozum, tlumí zlost a stres a pomáhá při hubnutí.
Bříza
Bříza Zahání smutek a navozuje dobrou náladu. Je zdrojem klidu a rozvíjí intuici. Pokud vám chybí energie, dopřejte si spánek pod břízou. Odvar z listů břízy je vhodný k čistícím kúrám, při revmatizmu, zánětu a otocích kloubů a při onemocnění ledvin.
Buk
BukPůsobí proti stresu, tlumí bolest hlavy a reguluje krevní tlak. Buk vede k lepší schopnosti kompromisu a nadhledu.
Dub
BukDub posiluje zdraví a sílu a podporuje lepší schopnost rozhodnout se.
Jedle
Jedle člověka zklidní v době, kdy nestíhá a je přepracovaný. Pomáhá také při problémech v oblasti sexuality.
Kaštan
Má uklidňující účinek, tlumí napětí a je lékem na bolavou duši. Pomůže vám najít ztracené sebevědomí a jistotu.
Bez černý
Čaj ze sušených květů je vhodný při chřipce, nachlazení, zácpě a onemocnění ledvin. Bezinky pozitivně působí při revmatizmu či zánětu nervů.
Hrušeň obecná
Čaj z listů hrušně je vhodný při onemocnění močových cest, plody pročišťují tělo, regulují činnost střev a doporučují se při onemocnění trávicí soustavy, srdce a ledvin.
Jabloň domácí
Plod jabloně obsahu spoustu zdraví prospěšných látek. Čaj z květů a slupek pomáhá při vyčerpání, nachlazení, horečce, ale také osvěžuje.
Lípa srdčitá a velkolistá
Čaj z květů podporuje pocení, ulevuje od bolestí hlavy a při nachlazení, působí proti stresu a nespavosti.

[Nahoru ↑]