verze pro tisk

Léčivé účinky biolampy

Nikomu z nás se během života nevyhnou zdravotní potíže. Drtivá většina onemocnění se však dnes dá léčit pomocí medikamentů a také moderních přístrojů a zařízení, která jsou velmi účinná. V posledních letech se hojně využívají takzvané biolampy.

Léčivé účinky biolampy

Biolampy nacházejí uplatnění přímo ve zdravotnických zařízeních, je ovšem možné si je pořídit i přímo domů. O jaký přístroj vlastně jde a jaké má účinky na lidský organismus?

Hlavní účinky biolampy

Biolampa je zařízením, které je určeno zejména pro oblast terapie a léčby při určitých nemocích a zdravotních komplikacích. Především je používána při potížích s kloubním aparátem. Působí pozitivně při léčbě artrózy kloubů, zmírňuje účinky tzv. tenisového lokte. Její využití je mnohem širší, léčebné účinky lze spatřovat při potížích s otoky a hematomy, chronických zánětech šlach a při mnoha dalších bolestivých stavech.

Biolampy využívají světelného záření

Moderní biolampy, které představují kupříkladu biolampa Bioptron či biolampa MediLight, vyzařují polarizované světlo, které intenzivně proniká do tkání. Dochází tak k jejich lepší regeneraci. Oproti klasickému záření je průnik mnohem hlubší, což znamená, že nepůsobí jako pouhý zdroj povrchového tepla. Tím, že se světlená energie dostává do tkání, vyvolává významné fotochemické změny, které mají pozitivní vliv na organismus.

A čeho lze dále při využití biolampy dosáhnout? Průvodními jevy jsou zvýšení energie jedince, prostupující světelná energie rovněž napomáhá ke snížení glykémie, zvýšení odolnosti vůči stresu a také ke snížení dechové a tepové frekvence.

Léčivé účinky biolampy jsou dnes již poměrně dobře prozkoumány. Mnozí odborníci jejich používání vřele doporučují. I z tohoto důvodu je dobré si při zdravotních potížích zjistit, zda by právě biolampa mohla být jednou z možností, jak zmírnit bolesti a následky některých nemocí.

Foto: zdravotnickepotreby.org

[Nahoru ↑]