verze pro tisk

Moře - balzám pro tělo i duši

Relaxování na pláži, vystavování se slunečním paprskům, koupání se v moři…Na zaslouženou dovolenou po roce práce se těší snad úplně každý. Dobrou zprávou je, že dovolená u moře je balzámem jak na duši, tak na tělo.

Moře - balzám pro tělo i duši

Slaná voda a vzduch nasycený minerály vám dodají potřebnou dávku vitaminů, omladí pokožku a zaženou alergie. Léčbě prostřednictvím mořské vody, bahna a řas se odborně říká talasoterapie. A na jaké léčivé účinky se tedy můžeme těšit?

Moře má příznivý vliv na kůži

Mořská voda se svým chemickým složením podobá lidské plazmě. Už pouhé koupání v moři má blahodárný vliv na celé naše tělo. Mořská voda je zhruba z 3,5 % tvořena minerály a solí a tento „koktejl“ pozitivně působí na pokožku, regenerují ji a léčí řadu kožních nemocí. Je známo pozitivní působení například u lupénky či atopického ekzému. Moře dále čistí otevřené rány a urychluje hojení - brání totiž množení bakterií a podporuje tvorbu buněk.

Rozumná porce slunce doplní důležitý vitamin D

Moře a slunce k sobě neodmyslitelně patří, a tak když jedeme na dovolenou, slunci (zdroji vitaminu D) se pravděpodobně nevyhneme. Ale není to tak úplně špatně. Vitamin D totiž potřebujeme pro kosti, imunitu a odpovídající fungování kardiovaskulárního systému. Lehkým sluněním předcházíme i skleróze a revmatické artritidě.

Mořský vzduch léčí dýchací cesty

Vlhký, slaný a silně mineralizovaný mořský vzduch čistí sliznice dýchacích cest a rozpouští hleny. U moře si přijdou na své obzvláště astmatici, a to díky minimální koncentraci prachových částic, pylových a jiných alergenů.

Mořské bahno – regenerace pro svaly a klouby

Mořské bahno obsahuje spoustu hořčíku a vápníku. Zábaly z mořského bahna ulevují při svalovém napětí, bolesti svalů a kloubů a také zjemňují a čistí pokožku.

Moře zatočí s infekcemi

Zatímco při koupání v bazénu nebo přírodním koupališti se riziko onemocnění vaginální mykózou zvyšuje, u moře je to právě naopak – naopak se vám může zánět spíše vyléčit. Totéž platí o infekci močových cest.

[Nahoru ↑]