verze pro tisk

Návštěva Mariánských Lázní

Zdravý životní styl předpokládá, že čas od času si zajedeme do lázní. Zejména lidé ve středním věku a starší generace si v lázních může odpočinout od běžných pracovních dní a rehabilitovat se. České lázně patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější v rámci celé Evropy.

Návštěva Mariánských Lázní

Mariánské Lázně jsou tradičním místem pro odpočinek

Mezi nejznámější a největší lázeňská města u nás se řadí Mariánské Lázně. Celý region je obklopen krásnou přírodou s mnoha kulturními památkami, výlety do okolí města tak zpříjemňují pobyt většině návštěvníků. Samotné Mariánské Lázně jsou známy nejen díky velkému počtu hotelů a penzionů, v nichž nachází klid a pohodu mnoho našinců i zahraničních návštěvníků, ale pořádají se zde také kulturní akce.

Léčivé minerální prameny

Opomenout samozřejmě nelze ani hlavní důvod, proč jsou Mariánské Lázně tolik oblíbeným centrem - léčivé prameny. Příznivé účinky zdejší minerálních pramenů jsou známy již po staletí. První lázeňský dům zde byl postaven již na přelomu osmnáctého a devatenáctého století. Od té chvíle se ráz krajiny a města dost změnil, prameny však zůstaly a jsou lákadlem dodnes. Pro zpestření byla vystavena také lázeňská kolonáda, jejíž součástí je i známá „zpívající“ fontána.

Lázně navštívilo mnoho známých osobností

Mariánské Lázně jsou ideálním místem na víkendové pobyty i pro dlouhodobější setrvání. Účinky zdejších pramenů v minulosti na vlastní kůži poznalo i mnoho slavných osobností. Město navštívili například Tomáš G. Masaryk, Antonín Dvořák, Thomas Alva Edison či Wolfgang Goethe.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: cs.wikipedia.org

[Nahoru ↑]