verze pro tisk

Nealkoholické víno: Je to vůbec možné a dá se pít?

Obliba vína u nás v posledních letech trvale roste. Je to dáno nejen rostoucí kulturou, ale také tím, že Češi zkrátka začínají uznávat, že víno nejen dobře chutná, ale je do jisté míry i prospěšné našemu zdraví, samozřejmě jen v minimálních dávkách.

Nealkoholické víno: Je to vůbec možné a dá se pít?

Je nutné podotknout, že navíc upřednostňujeme kvalitu před kvantitou a za víno jsme ochotni utrácet stále více peněz. Horkou novinkou, kterou mnozí z vás možná ani neznají, jsou nealkoholická vína. Jsou to skutečná vína a dají se vůbec co do kvality srovnat s víny, které mají běžný obsah alkoholu?

Odpovědi na obě otázky si dovolím zodpovědět ihned – ano. I nealkoholická vína jsou velmi chutná, samozřejmě záleží na tom, jakou značku a typ zvolíte.

Jak vzniká nealkoholické víno

Co to tedy vlastně nealkoholická vína jsou? Jedná se o vína, která mají jen zcela minimální obsah alkoholu. Ten je totiž během procesu odstraňován ve vakuové komoře. Alkohol mizí, ovšem víno si přitom ponechává všechny důležité vlastnosti, jež má normálně. A to včetně příjemné vůně a chuti.

Nealkoholická vína nesou i jiná označení. Můžete se setkat například s pojmem dealkoholizované víno nebo nealko víno, vše znamená jedno a to samé.

Bariková vína – skvělý tip pro vyznavače vína

Další novinkou, která u nás zatím není příliš známá, jsou takzvaná bariková vína . Jejich kouzlo a specifikum tkví v tom, že jsou uložena během zrání v objemných dubových sudech. Z nich pak získají postupem času charakteristické aroma.

Bariková a nealkoholická vína nabízí internetový obchod Winehouse.cz. tento e-shop se zaměřuje na vína špičkové produkce, která jsou tím nejlepším, co Morava a Čechy mohou v oblasti vinařství nabídnout. Oceníte nejen široký výběr, ale také příznivé ceny a rychlou dodávku objednaného a zakoupeného zboží.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]