verze pro tisk

Přírodní kosmetické produkty s obsahem olejů

V současné době lze v drogeriích a specializovaných obchodech zakoupit stovky kosmetických produktů. Trendy ukazují, že lidé začínají dávat přednost těm, které jsou vyráběny z přírodních látek a obsahují účinné látky z bylinek a olejů.

Přírodní kosmetické produkty s obsahem olejů

Arganový olej

Klasickým příkladem jsou kosmetické přípravky na pleť, které obsahují arganový olej. Ten se při jejich výrobě používá relativně krátkou dobu, nicméně jedná se o velmi účinnou ingredienci, která má velmi pozitivní účinky na krásu a zdraví lidské pleti a pokožky.

Je to dáno hlavně tím, že arganový olej obsahuje významné množství vitamínů A, E a F, dále pak také nenasycené mastné kyseliny. To vše přispívá k lepšímu vyživení pokožky a také zpomalování jejího stárnutí, když zamezuje tvorbě vrásek.

Podobně účinnou je také přírodní kosmetika , která obsahuje jiné esenciální oleje, v nichž jsou obsaženy nenasycené kyseliny. K hydrataci pokožky přispívá kosmetika, jejíž obsah tvoří také kyselina hyaluronová. Ta mimo jiné zlepšuje i prokrvení kůže, vyhlazuje pleť a drobné vrásky, které se na ní tvoří.

Kokosový a olivový olej

S výčtem olejů a dalších přírodních látek, které jsou součástí moderních kosmetických přípravků, by se dalo pokračovat dále. Za zmínku stojí například kokosový olej, který se mimo jiné používá pro zdraví vlasů a přispívá k rychlejší regeneraci pokožky.

Velmi kladné účinky má také známý olivový olej, jenž dokonce působí proti vzniku celulitidy a snižuje riziku vzniku mozkové mrtvice.

Pokud si tedy půjdete do obchodu koupit kosmetiku, rozhodně si pečlivě prostudujte její složení a dejte přednost té, která obsahuje výhradně přírodní látky.

Foto: tendenceesence.cz

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]