verze pro tisk

Španělská vína a delikatesy

Sednout si za dlouhých zimních večerů s přáteli,  nad sklenkami lahodných španělských vín rudé barvy, patří k těm nejlepším okamžikům ledové zimy. Ke Španělsku a španělské kultuře máme všichni hodně blízko.

Španělská vína a delikatesy

Jak by taky ne, když většina z nás studovala hispanistiku a v rámci studií také většina z party využila možnosti studijního výjezdu do všemožných španělských koutů. Během těch krásných studentských let jsme si doslova zamilovali španělskou pohodu a prosluněné ulice měst a vesniček, odpolední siesty nad podomácku připravenými španělskými delikatesami.

Z dlouholetých vysokoškolských kolegů společně prožívajících nejen studijní úspěchy a neúspěchy, se většinou stávají také dlouholetí přátelé, stejně, jako se to stalo s naší partou. Při našich občasných sedáncích rádi vzpomínáme na doby, kdy jsme bezostyšně ochutnávali kvalitní španělská vína během našich brigád v cateringových společnostech, ve kterých jsme si během našich zahraničních studijních pobytů a stáží přivydělávali. Téměř pokaždé někdo z nás prohodí, že by se do těch bezstarostných studentských let chtěl vrátit. Cestovat v čase ale nejde, jediné, co můžeme, je hledat možnosti, jak si také v našich podmínkách připomenout onu španělskou pohodovou náladu.

Naštěstí již za ta dlouhá léta víme, že spousta delikates a španělských vín se dá v dnešní době pohodlně sehnat na stránkách www.bmcbrno.cz/spanelska-vina. O atmosféru se pak umíme postarat i sami. Třeba prohlížením starých fotografií z cest po Španělsku, pouštěním španělských hitů, nebo třeba tím, že čas od času společně zajdeme na taneční kurzy flamenca a podobných vášnivých tanců, jejichž kolébkou je právě Španělsko. Španělsko si také čas od času připomínáme přípravou některých typických španělských pokrmů, hlavně paelly či salátů, ve kterých dominují sluncem vyzrálé španělské olivy. Země pyrenejského ostrova se prostě usadila v našich duších. A není taky divu po tolika letech, které jsme této zemi a kultuře věnovali…

-pok-

[Nahoru ↑]