verze pro tisk

Účinné prostředky ke zkrášlení postavy a vzhledu

I při zdravém životním stylu se nikdo z nás nevyhne tomu, že s rostoucím věkem bude na svém těle sledovat různé změny na pokožce. Typickými příznaky stárnutí je tvorba vrásek. Vrásky se nejčastěji tvoří na čele, vysledovat je však lze i na tváři či dalších místech na těle.

Účinné prostředky ke zkrášlení postavy a vzhledu

Vyhlazení vrásek

S vráskami se dá do určité míry bojovat. Kromě vyvážené stravy, zdravého jídelníčku a také aktivního způsobu života se dá proti vráskám zakročit chirurgicky. Plastičtí chirurgové k těmto účelům využívají látku zvanou botox neboli botulotoxin. Tento přírodní protein dokáže do značné míry uvolnit mimické svalstvo. Právě mimické svaly a jejich tuhnutí způsobuje vznik vrásek.

Aplikace botoxu je dnes poměrně bezpečná, avšak nesmí se to s ní nikterak přehánět. Je také důležité říci, že botox do těla mohou aplikovat pouze lékaři, kteří mají s touto činností dostatek praxe a mají potřebná oprávnění a certifikace. Více informací o botulotoxinu se můžete dozvědět na webových stránkách medicalmkp.sk.

Efektivní odstranění chloupků

Kromě vrásek trápí mnoho žen také chloupky na nohou, rukou či v intimních partiích. K jejich odstranění se dají použít různé způsoby, zdaleka ne všechny jsou však účinné na delší dobu, takže ženy po několika málo dnech či týdnech musejí příslušnou proceduru k odstranění chloupků podstoupit znovu. Velmi efektivní metodou je ale v tomto směru laserová epilace. Ta dokáže natrvalo odstranit nežádoucí chloupky na těle. Stačí tuto proceduru postoupit dvakrát až třikrát a je po problémech. Laserová epilace je bezpečná a prakticky nebolestivá. Jakmile je epilace hotova, můžete se bez ostychu vydat do bazénu, nebo se slunit u moře, až si vyberete nějaký pěkný zájezd přes edovolenky.sk.

[Nahoru ↑]