verze pro tisk

Způsob chování a typické rysy na nás prozradí nemoc - 1. díl

Je všeobecně známo, že zdraví úzce souvisí s naší psychikou. Na základě čínské medicíny je to, jak se cítíme, chováme, jaká používáme gesta a jak bystré smysly máme ukazatelem míry zdraví našich vnitřních orgánů.

Způsob chování a typické rysy na nás prozradí nemoc -  1. díl

Podle čínské medicíny se tělo dělí na 5 okruhů. Jedná se o okruh sleziny, jater, srdce, plíce a ledvin. Většinu lidí trápí nějaký zdravotní problém a v tomto případě se nám tělo snaží naznačit, že je potřeba s tím něco dělat. A promítá se to mimo jiné i do naší gestikulace. V prvním dílu článku Vás seznámíme s dvěma okruhy, a to s okruhem sleziny a plic.

Okruh sleziny

Týká se žaludku, slinivky, dásní, jazyku, rtů, štítné žlázy, menisku, pánevního dna a některých dalších oblastí.

Slezina je úzce spjata se hmatem a chutí. Osoby, které mají problém s okruhem sleziny, údajně neumějí dochutit jídlo, ačkoliv se snaží sebevíc.

Co na nás prozradí tělo a pocity

Potřeba detoxikace okruhu sleziny se projevuje častým hraním s tužkou či jiným podobným předmětem. Signálem je i neustálé pojídání něčeho.

Typickými znaky jsou: neustálé přemýšlení až přehnané starosti o druhé, shraňování peněz, vzdychání, zaobírání se pořád stejnými tématy dokola či detailní vyprávění.

Okruh plic

Zahrnuje tlusté střevo, kůži, žíly, hrtan, nosohltan, bederní oblast páteře, nosní sliznici a další.

Okruh plic je spjat s čichem i vůlí. Máte sklon pořád oddalovat své povinnosti? Trpíte depresí? Netoužíte po tom chodit do společnosti a litujete se? V tom případě máte možná problémy s okruhem plic.

Co na nás prozradí tělo a pocity

Člověk, který má problém s tímto okruhem, si často vyhrnuje rukávy, dává si palec před pusu, utírá si nos, drží si bradu a podpírá čelo. Dále jsou charakteristická hrbatá záda, propadlý hrudník a držení neobvykle vytočených rukou na stehnech. Co se týká pocitů, dotyčný člověk málo komunikuje, popřípadě pouze tiše a bez gest. Také nemá rád konflikty.

Ve druhém dílu článku se můžete těšit na popis zbývajících 3 okruhů!

[Nahoru ↑]