verze pro tisk

Léčivé účinky byliny Caralluma fimbriata

Bylina Caralluma fimbriata, je rostlinou, která je dnes hojně využívána v přípravcích na hubnutí. Jedná se o rostlinu, která ve volné přírodě dosahuje výšky až patnácti centimetrů.

Léčivé účinky byliny Caralluma fimbriata

Účinné látky v bylině Caralluma

Účinnými látkami, kvůli níž se extrakt rostliny využívá, patří zejména glykosidy pregnanového typu, flavonové glykosidy, glykosidy megastigmanového typu a také saponiny.

Účinky na lidský organismus

Caralluma má pozitivní účinky na odbourávání tukových buněk. Vědecké výzkumy v posledních letech také prokázaly, že má výrazné antioxidační účinky a působí protizánětlivě. V přípravcích, které jsou určeny k hubnutí, se používá mimo jiné proto, že dokáže tlumit chuť k jídlu, neboť navozuje pocity sytosti. To je způsobeno tím, že obsahuje molekuly, které jsou rychlejší nežli aktivní glukóza. Bylinka má kladné účinky také na hladinu cholesterolu a krevního cukru. Její přítomnost v těle prokazatelně potlačuje chuť k jídlu, ale také zlepšuje látkovou výměnu. Její extrakty jsou tak významným činitelem při snaze odbourávat tělesné tuky a regulaci nadváhy.

[Nahoru ↑]