verze pro tisk

Jak se lépe starat o zuby: Po celý život zdravý chrup

Pravidelná hygiena se má týkat také chrupu. O zuby je nutné se starat denně, jinak postupně dojde k vytvoření zubních kazů. Dalším velmi nepříjemným efektem je také ztráta bělosti zubů. Vlivem konzumace mnoha potravin dochází k tomu, že zuby ztrácejí svoji přirozenou barvu a postupně žloutnou. Jak se tomu dá zabránit?

Jak se lépe starat o zuby: Po celý život zdravý chrup

Základní péče o zuby

V první řadě je potřeba si pravidelně čistit zuby kvalitní zubní pastou s fluoridem. Čištění zubů by mělo ideálně probíhat po každém jídle. Odborníci doporučují čistit si zuby minimálně dvakrát denně, po ránu a večer.

Babské rady na bělení zubů

Kromě základní péče existují i další možnosti, jak si udržet bílý chrup, případně zubům navrátit jejich bělost. Poměrně osvědčené jsou některé „babské rady“. Příkladem budiž ta, kdy začnete konzumovat větší množství vybraných druhů zeleniny. Zejména se jedná o ty druhy, které mají tvrdší, chcete-li drsnější dužinu. Dužina vlastně do určité míry působí jako přírodní pomůcka k bělení zubů, kdy docílíte zbroušení a vyleštění zubní skloviny. To znamená, že se na ní nebudou usazovat ony škodlivé látky, které způsobují změnu barvy zubů.

Chemické bělení zubů

Pokud máte žluté zuby, lze použít také moderní metody. Existují produkty, které zajistí bezpečné bělení zubů. Některé metody jsou odborné a provádí se v příslušných zařízeních, jiné se však dají dělat doma, v klidu a soukromí. Vždy je ovšem nutné pečlivě nastudovat způsob, jakým se dané přípravky na bělení zubů doma používají a návody vždy přesně dodržet.

Ve chvíli, kdy máte problém s chrupem, je dobré si zjistit co nejvíce informací o tom, jak mít bílé zuby, respektive jak docílit návratu původní zdravé barvy. Vyhněte se babským radám, které nejsou zaručené. Ty totiž mohou naopak zubní sklovinu ještě více poškodit, což má za následek další problémy s chrupem.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]