verze pro tisk

Přírodní kosmetika: Přirozená a kvalitní péče o pleť

Přírodní kosmetika zažívá v posledních letech boom. Zvyšuje se poptávka po ryze přírodních produktech, které nezpůsobují zdravotní problémy. Co se ale pod pojmem přírodní kosmetika skrývá a jak ji poznáme?

Přírodní kosmetika: Přirozená a kvalitní péče o pleť

Přírodní kosmetika – žádné chemické přísady

Aby mohla být kosmetika nazývána přírodní kosmetikou , musí splňovat přísná kritéria. Její základní složkou jsou přírodní zdroje, pěstované ekologickým zemědělstvím, nebo přísně kontrolované. Neexistuje použití syntetických barviv, chemických přísad, ani ropných produktů. Díky tomu je zdravotně nezávadná.

Přírodní kosmetika a jak ji poznáme

Pokud si chcete být jisti, že kupujete přírodní kosmetiku , hledejte certifikační značku. U české kosmetiky se můžete spolehnout na označení CPK – certifikovaná přírodní kosmetika (případně CPK Bio, kdy je stanoven obsah surovin pocházející z ekologického zemědělství). Toto označení u nás nese přírodní kosmetika Ryor, Saloos či Nobilis Tilia.

Dále se můžete setkat s označením BDIH. Tuto značku uděluje svaz německých průmyslových a obchodních podniků. Takto označená přírodní kosmetika splňuje nejpřísnější kritéria. Rostlinné suroviny získávané z volné přírody prochází pečlivou kontrolou. Označení BDIH můžete nalézt na přírodní kosmetice Logona, Weleda,Lavera, Sante, Primavera a další.

I přírodní kosmetika má své „ALE“

Přírodní kosmetika má díky svému ryze přírodním složení mnoho výhod, zejména zdravotní nezávadnost a přirozenost. Může mít však také nevýhody. Díky striktnímu použití přírodních látek má kratší dobu trvanlivosti, často vám také nemusí být její vůně příjemná. I tato kosmetika může být původcem alergií, pokud jste alergičtí na některou její rostlinnou složku.

Přírodní kosmetika a kde ji můžeme koupit

Pokud si chcete pořídit kvalitní přírodní kosmetiku , vydejte se do lékáren, nebo specializovaných obchodů. Přírodní kosmetiku seženete také v internetových e-shopech .České výrobky od společnosti Ryor však naleznete i ve většině drogerií a kosmetických prodejen.

[Nahoru ↑]