verze pro tisk

Farmářské trhy - místo k nákupu biopotravin

Biopotraviny se dají sehnat na různých místech, například v prodejnách se zdravou výživou, ve speciálních odděleních supermarketů, anebo třeba na farmářských trzích, které jsou poměrně novinkou a rozmohly se teprve nedávno.

Farmářské trhy - místo k nákupu biopotravin

Farmářské trhy se v poslední době staly skutečným fenoménem a do Česka doputovaly z jiných Evropských zemí, v nichž mají trhy hlubší tradici. Kupříkladu v severských zemích a ve Skotsku se tento způsob prodeje, kdy místní farmáři nabízejí své vlastní produkty, realizuje už od dob středověku.

Farmářské trhy se začaly pravidelně pořádat v mnoha regionech

Biopotraviny se začaly ve větší míře nakupovat už i v České republice a v této souvislosti se začaly objevovat i farmářské trhy, na nichž lze přírodní suroviny pořídit. Regionální farmářské trhy slaví úspěch a stávají se z nich dokonce něco jako společenské akce. Na návštěvníky, kteří farmářský trh navštíví, čekají desítky stánků lokálních farmářů a zemědělců. A nakoupit můžete nejen ovoce a zeleninu, jak se mnozí domnívají, ale i další suroviny! Farmářské trhy ale nejsou dostupné úplně všem. Pořádají se většinou ve větších městech, kde je právě zájem o biopotraviny největší.

Co vše lze na farmářském trhu nakoupit?

Když jste poprvé slyšeli o farmářských trzích, jistě jste si také mysleli, že se zde prodává ovoce a zelenina. To je sice pravda, nicméně tato informace je neúplná. Lze si totiž zakoupit i maso, masné výrobky, mléčné produkty, sýry, pečivo, med, bylinky, různé druhy alkoholu a další výrobky a suroviny!

Proč nakoupit na farmářském trhu?

V první řadě jsou zde k dostání kvalitní čerstvé potraviny, které jsou oproti těm supermarketovým chutnější a zdravější. Dalším aspektem je, že podporujete regionální zemědělce a rozvoj. A podporou ekologického zemědělství chráníte také životní prostředí.

Tip:

Informaci o plánovaných farmářských trzích můžete najít hned na několika internetových stránkách, například:

www.najdisisvehofarmare.cz

www.ceskefarmarsketrhy.cz

[Nahoru ↑]