verze pro tisk

Mořské řasy patří do našeho jídelníčku - část I.

Mořské řasy nejsou zrovna typickou součástí českého jídelníčku. Možná přeháním, když odhaduji, že je má na talíři tak jeden Čech ze sta ročně. To je ale velká škoda, mořská řasa má v sobě totiž mnoho cenných látek. Už v dávných dobách je lidé s chutí konzumovali. Zejména v Japonsku byly a jsou velmi oblíbené. Pokud stále tápete a nevíte, proč byste je měli konzumovat, tak právě vám je určen tento článek.

Mořské řasy patří do našeho jídelníčku - část I.

Mořské řasy – druh Dulse

Tato mořská řasa má nachovou barvu. Pro svou ostrou chuť je vyhledávanou přísadou do omáček, salátů a grilovaných jídel. Lze ji také použít k dekoraci pokrmu. Konzumace této řasy je také prevencí proti mořské nemoci.

Cenné látky:

  • Draslík – Draslík je prevencí proti mozkovým příhodám a onemocněním srdce.
  • Železo – Tato řasa má nejvíce železa ze všech mořských řas.
  • Jód – Všechny mořské řasy obsahují velké množství jódu. Proto je její konzumace doporučena zejména osobám s nemocnou štítnou žlázou, jelikož jód reguluje její činnost a jeho nedostatek může problémy se štítnou žlázou ještě zhoršit.

Mořské řasy – druh Hidžiki

Tato mořská řasa má uhlově černou barvu. Její aroma je velmi výrazné. Zejména v Japonsku ji používají jako přílohu k rýži a smaženým pokrmům. Obsahuje velké množství minerálů. Tento fakt má možná vliv na to, proč Japonci mají tak krásné lesklé a zdravé vlasy . Pokud máte s vlasy problémy, může to být způsobeno i nedostatkem minerálů. V tom případě řasu Hidžiki zařaďte do svého jídelníčku. Dále její pravidelná konzumace působí jako prevence proti nemocem kosterní soustavy a chorobám srdce. Obsahuje také fucoidan, který pomáhá předcházet rakovině.

5 důvodů, proč zařadit mořské řasy do jídelníčku

  1. Působí proti rakovinotvorně.
  2. Obsahují 10x-20x větší počet minerálů, než běžná zelenina.
  3. Obsahují vitamíny: B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, E, K.
  4. Obsahují velké množství jódu, který je pro náš organismus nepostradatelný.
  5. Jsou prevencí proti mnoha dalším chorobám, například proti nemocem kosterní soustavy, nebo srdce.

[Nahoru ↑]