verze pro tisk

Chytrá houba proti mykózám

Trápí Vás plísně na chodidlech, nehtech či na intimních partiích? Kdo s plísněmi už někdy bojoval, ví, že je to běh na dlouhou trať a ne vždy se dočkáme vytouženého výsledku. V poslední době se však hodně mluví o mikroorganismu, tzv. chytré houbě, která plísně požírá a umí je údajně skutečně vyléčit…

Chytrá houba proti mykózám

Mykóza nehtů se týká asi 800 tisíc lidí. Jejími příznaky jsou nažloutlé skvrny na okrajích nehtů, které se postupně rozšiřují, dochází ke ztluštění nehtu, jeho drolení či dokonce zhnědnutí. Plíseň je nepříjemně cítit, pociťujeme svědění a bolest nehtového lůžka. Pokud nejsou příznaky příliš znatelné, postižený člověk si to mnohdy ani neuvědomuje a je přenašečem infekce na ostatní lidi.

Čtěte také: Hlíva ústřičná: klenot mezi houbami

Vaginální mykóza je častým problémem

Plísně se mohou objevit kdekoliv na těle a své by o tom mohly povídat hlavně ženy. Vaginální mykóza postihuje podle průzkumů takřka tři čtvrtiny žen a z toho zhruba v polovině případů opakovaně. Hlavními příznaky je svědění, výtok, pálení, bolest při močení a při pohlavním styku. Za opakovanými mykózami mohou stát i písňové spóry přežívající pod předkožkou muže. Zatímco muž nemusí mít žádné příznaky, při nechráněném pohlavním styku se vracejí zpět k ženě.

Léčba mykóz nemusí být vždy úspěšná

Při potížích s plísněmi Vám bude doporučen nějaký antimykotický preparát – například krém, tablety, pěna, roztok atp., po kterých byste se měli problému zanedlouho zbavit. Ale obzvláště při mykózách nehtů je léčba hodně komplikovaná a někdy neúspěšná. V této souvislosti se objevil nový preparát, tzv. chytrá houba.

Jak působí chytrá houba

Chytrá houba je výhradně ekologická, účinkuje na různé druhy plísní a nevykazuje žádné vedlejší účinky.

Je to v podstatě mykoparazit, který ke svému životu využívá jiné houby. Dostává se až k buňkám plísní a kvasinek a bere si z nich pro sebe žádoucí látky. Nežádoucí organismy začne hubit již během několika desítek minut. Po zahubení už nemá potravu a její aktivita ustává. Posléze odrůstá s nehtem a kůží. Není schopna si obstarat živiny z ničeho jiného než z plísní, lidské buňky samy o sobě pro něj nejsou vhodným prostředím k životu. Zdravá pokožka se nakonec pokryje normální mikroflórou.

Chytrá houba pro všechny

Výhodou je, že přípravky s chytrou houbou mohou užívat i děti, těhotné a kojící ženy, lidé s cukrovkou, žloutenkou a jinými problémy.

Přípravky s chytrou houbou pomáhají při

  • Mykóze nehtů, chodidel, vaginální mykóze, mykóze v podpaží, pod prsy, v kožních záhybech a dalších místech kdekoliv na těle
  • Atopickém ekzému
  • Lupénce
  • Hojení ran
  • Parodontóze

[Nahoru ↑]