verze pro tisk

Co Vám ubere roky Aneb omládněte - 2. díl

V minulém dílu jsme se soustředili na správný jídelníček a v tom dnešním článku budeme věnovat pozornost pitnému režimu a cvičení.

Co Vám ubere roky Aneb omládněte - 2. díl

Kdo by nechtěl vypadat a cítit se mlaději, než ve skutečnosti…Nesprávným stylem života si však mnohdy přidáváme zbytečně roky navíc. Přitom změna některých nežádoucích zvyklostí a navyknutí těm novým nemusí stát ani tolik úsilí, jak si spousta lidí myslí.

Tip č. 2: Zavlažte se zevnitř

  • Jednou z nejúčinnějších a v podstatě i nejjednodušších a nejlevnějších omlazujících technik je pití patřičného množství vody. Pokud člověk hydratuje tělo zevnitř, má mladistvější pleť, předchází bolesti hlavy, únavě a nesoustředěnosti. Dostatečné zavlažení je důležité i pro odvádění toxinů z těla.
  • Mějte na mysli, že tělo i mysl potřebují trvalé zásobování vodou, aby mohly pracovat na optimální úrovni. Pijte hlavně neochucenou a neslazenou minerální vodu.

Víno a pivo

Když si dopřejete sklenku červeného vína denně, pochutnáte si a ještě děláte něco i pro své zdraví. Díky obsahu fenolů má totiž červené víno silné antioxidační účinky. I bílé víno je prospěšné, ale ne tolik jako červené. A jak je na tom pivo? Stejně jako víno obsahuje antioxidační fenoly. Volte ale tmavá piva, která obsahují takřka dvakrát tolik antioxidantů jako běžný ležák.

Proslulým antioxidantem, který prodlužuje délku života a pomáhá uchovávat bystrou mysl, je zelený čaj. Antioxidačně působí také kopřivový čaj a dokonce kakao! Šálek kakaa, zalitého horkou vodou, obsahuje dvakrát více antioxidantů polyfenolů než sklenice červeného vína a třikrát tolik než šálek zeleného čaje.

Tip č. 3: Cvičením proti stárnutí

Tělesný trénink hraje podstatnou roli v boji proti stresu, který stárnutí výrazně podporuje. Cvičení navíc pomáhá k udržení mladistvějšího myšlení. Cvičte to, co vás baví, jinak nedosáhnete toho správného efektu.

Kromě tělesné aktivity nezapomínejte na stimulaci svých obličejových svalů, protože stárnutí přináší postupnou ztrátu pružnosti svalů kolem očí a rychle se zde projevují známky únavy a stresu.

Tip na cvičení:

  • Otevřete ústa jakoby do tvaru písmene O, dále pomalu spouštějte spodní čelist dolů, aby se z nich vytvořil ovál a v této pozici chvíli setrvejte. Měli byste cítit napětí ve tvářích.
  • Zatněte zuby a vytáhněte koutky úst nahoru, jako když říkáte „ííííí“ a chvíli v pozici setrvejte. Dávejte si pozor, aby se vám při tom nevytvořily vrásky kolem očí.
  • Vytáhněte koutky úst nahoru do širokého úsměvu. Chvíli vydržte a posléze koutky ještě více vytahujte vzhůru. Setrvejte chvíli v pozici a povolte.

Ve třetím dílu ze série článků se můžete těšit na další rady, jak omládnout!

[Nahoru ↑]