verze pro tisk

Co Vám ubere roky Aneb omládněte - 3. díl

Dostali jsme se až do finále našeho třídílného seriálu o tom, jak omládnout na duši i na těle. Přinášíme Vám další porci rad, které mohou přispět k Vaší tělesné a psychické pohodě. Inspirujete se některými?

Co Vám ubere roky Aneb omládněte - 3. díl

Už víme, jak se správně stravovat, že je nutné dodávat organismu hodně vody a pravidelně cvičit. Co dalšího ještě můžeme udělat? Důležitý je samozřejmě také odpočinek, ale vyzkoušet můžete i meditaci, detoxikaci a proměnu svého šatníku. Pozor také na to, co Vám roky naopak přidá!

Tip č. 4: Nezanedbávejte spánek a odpočívejte

  • Každý den spěte alespoň 6 hodin – při menším porci spánku může mozek začít uvolňovat stresové hormony. Snažte se netahat problémy do postele, k čemuž mají sklon zejména ženy. Před spaním relaxujte a nezabývejte se věcmi, které vám dělají starosti.
  • Pokud jste ve stresovém období a je to možné, zdřímněte si i během dne. Takové patnáctiminutové zdřímnutí je jedna z nejlepších regenerací, která existuje.
  • Kromě spánku přidávejte i další formy relaxu – sport, výlety, nebo jen „pouhé“ lenošení.
  • Pravidelně odpočívejte tak, jak vám to nejvíc vyhovuje – například v teplé lázni, na masáži, nebo s knihou v ruce.

Tip č. 5: Meditace dokáže ubrat několik let

Meditující lidé, kteří vydrží techniky praktikovat pravidelně i několik let, mohou docílit toho, že budou mít tělo a mysl mladší o několik let. Alespoň to potvrzují výzkumy.

Tip č. 6: Obnovte šatník

Jednou za čas vyskládejte celý svůj šatník a podrobte jej kritickému pohledu. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Oblečení dokáže člověku na věku jak ubrat, tak i přidat.

Tip č. 7: Detoxikujte se

V současnosti je naše tělo zahlcováno mnohými jedy, které mají za následek různé zdravotní problémy. Jak uvádí Mudr. Frej:

„Úspěšně provedená detoxikace omladí organismus až o 5 let a lze ji pociťovat v různých oblastech i mnoho měsíců poté.“

Pozor na to, co vám přidá roky!

  • Kouření - zkracuje život o 12 až 15 let a po UV záření je to druhá nejčastější příčina stárnutí pokožky.
  • Opalování – opálená pokožka je sice pěkná, ale zato mnohem rychleji stárne.

Tak co, inspirovali jste se některými radami z třídílného seriálu o mládnutí?Pokud alespoň jednou z nich, tak stálo za to si články přečíst!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!