verze pro tisk

Kokosový olej pro zdraví i pro krásu

Kokosový olej pro zdraví i pro krásu

Kokosový olej má mnoho zdravotních benefitů:

snižuje cholesterol

zvyšuje imunitu

podporuje správné trávení

podporuje látkovou výměnu

snižuje vysoký krevní tlak

posiluje kosti

Zajímavá fakta o kokosovém oleji

90 % kokosového oleje tvoří nasycené tuky. Jak je tedy možné, že je tak moc zdravý? Kokos obsahuje jiné nasycené tuky, než najdeme například v mase či mléce . Tyto tuky rozhodně nepředstavují stejné zdravotní riziko. Jsou to tzv. Triglyceridy, které jsou velmi dobře stravitelné a složí jako zdroj energie, neukládají se jako tělní tuk. Je tedy nesmysl, pokud někdo tvrdí, že zvyšuje cholesterol a vede k nemocem srdce.

Účinné látky v kokosovém oleji

  • kyselina laurová – Tato kyselina se mimo jiné vyskytuje i v mateřském mléce a jsou prokázány její pozitivní účinky na imunitu.
  • polyfenoly – jsou zodpovědné za typické aroma kokosového oleje.
  • Vitamín E – Vitamín E je v první řadě velmi důležitý antioxidant. Příznivě působí na oběhovou soustavu, podporuje cirkulaci krve a působí jako prevence proti nemocím srdce. Je důležitý pro zdraví kůže – pomáhá v léčbě ekzémů a dalších kožních problémů a působí protizánětlivě.

Kokosový olej pro krásu

Péče o vlasy

Kokosový olej poskytuje vlasům tolik potřebnou výživu. Pomáhá k jejich zdravému růst a vzhledu. Rovněž zvyšuje lesk vlasů. Účinně bojuje i se suchou pokožkou hlavy a s lupy. Jen se podívejte, jak krásné vlasy mají ženy v Indii, kde je tento olej používán už velmi dlouho. Většina Indek aplikuje kokosový olej po každé koupeli na své vlasy. Tento olej může plnohodnotně nahradit kondicionér. Rovněž ho můžete aplikovat do konečků vlasů, pokud jsou oslabené a lámavé.

Péče o pleť

Kokosový olej můžete použít pro masáž pokožky. Pleť bude krásně prokrvená a hydratovaná. Tento olej je prevencí proti vysušení pleti, je vhodný i pokud máte suchou pleť. Rovněž působí preventivně proti tvorbě vrásek a pomáhá v léčení kožních problémů. Pro tyto účinky je mnohdy obsažen v kosmetice – v šampónech a kondicionérech, mýdlech a zvláčňujících krémech.

[Nahoru ↑]