verze pro tisk

Zázračná houba Reishi

Houby zná lidstvo už celá tisíciletí. V průběhu této doby lidé zjistili, že nejsou dobré jenom k jídlu, ale mají také velmi příznivé léčebné účinky.

Zázračná houba Reishi

Houby jsou zdrojem:

cukru

vlákniny

lehce stravitelných proteinů

volných mastných kyselin

fosforu

vápníku

železa

vitamínů B,C

Z tohoto můžeme usoudit, že by rozhodně neměly chybět v našem jídelníčku. V tomto článku se dozvíte více o houbě Reishi, jejíž jméno znamená v překladu něco jako „božská houba nesmrtelnosti“.

První zmínky o účincích houby Reishi

Houba Reishi je známa svými léčivými účinky už přes 4000 let. V Japonsku jí přezdívali „houba nesmrtelnosti“. Římané ji zase považovali za jídlo bohů, v Egyptě dokonce věřili, že je to dar od boha Osirise. V Číně zašli ještě dál a považovali ji za elixír života. Už v minulosti byly známy její příznivé účinky na dlouhověkost a imunitu.

Vědecké využití houby Reishi

Je až neuvěřitelné, že vědecký svět se o tento malý zázrak začal zajímat až v 60. letech 20. století. Dnes objem produkce houby Reishi činí 4300 tun. Největším vývozcem je Čína, po ní následuje Japonsko, Taiwan a Thajsko. Houbu Reishi je velmi těžké vypěstovat, roste na jednom z 10 000 stromů. Proto se pěstuje vevnitř ve sterilních podmínkách a posléze je implantována do kůry stromů.

Účinné látky obsažené v houbě Reishi

  • Triperteny - Jsou to organické sloučeniny, které jsou stavebním kamenem živých tvorů. Jsou přidávány mimo jiné do esenciálních olejů a léků proti kašli a nachlazení.
  • Ganoderové kyseliny - Vznikají modifikací tripertenů. Jsou prokázány jejich proti rakovinotvorné účinky, zvláště účiné jsou v prevenci proti rakovině prostaty. Dále snižují cholesterol a krevní tlak.
  • Lanostan - Látka obsažená v houbě Reishi, která má protialergické účinky.
  • Polysacharidy - Polysacharidy obsažené v houbě Reishi dokáží zvýšit odolnost organismu.

V boji proti kterým nemocem houba Reishi pomáhá?

Při poruchách imunity – astma, alergie

V boji proti rakovině

Snižuje krevní tlak

Snižuje hladinu cukru

Působí proti virům – proti kvasinkám, proti původcům zánětů močových cest a proti chřipce

[Nahoru ↑]